Lacrosse zawita na  Małopolską Arenę Lekkoatletyczną!
Jest to gra zespołowa mająca swoje korzenie w Kanadzie, uważana za pierwowzór hokeja na lodzie. Dwie drużyny po 10 zawodników rozgrywają mecz na boisku trawiastym, starając się trafić do bramki piłką kauczukową za pomocą specjalnych kijów z zamocowaną na końcu trójkątną rakietą z siatką. Sport jest bardzo kontaktowy, a strzały osiągają prędkość 150 km/h, dlatego zawodnicy są wyposażeni w specjalne kaski, rękawice i zbroje, które mają chronić od uderzeń kijem i piłki.

Gracze używają do gry obuwia typu korki bez metalowych wkrętów, jedynie z plastikowymi wypustkami. Boisko jest potrzebne jedynie do biegania, gracze nie wykonują ślizgów ani innych podobnych czynności, które mocno eksploatują nawierzchnię trawiastą. Piłka porusza się przez cały czas w powietrzu, jeśli upadnie na ziemię jest natychmiast zbierana do kija z siatką. Kije również nie stanowią zagrożenia dla nawierzchni ponieważ są specjalnie wyprofilowane i są wykonane z plastiku. Reprezentacja Polski w Lacrosse została utworzona w 2010 roku i obecnie startowała już dwukrotnie na Mistrzostwach Świata w Manchesterze (2010) oraz Denver (2014), natomiast po raz pierwszy zadebiutują w walce o mistrzostwo Europy w 2016 roku w Budapeszcie.

Zapraszamy na stronę: www.lacrossepolska.com/pl oraz facebook https://www.facebook.com/LacrossePolska

Nadchodzący weekend to chwila oddechu dla zawodników Polskiej Ligi Lacrosse, jednak nie dla wszystkich, ponieważ na 24 i 25 października zaplanowano kolejny obóz treningowy z kadrą Polski w roli głównej, który odbędzie się na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce, koło Krakowa.

Decyzją sztabu szkoleniowego, po ostatnim zgrupowaniu we Wrocławiu, było zachowanie wszystkich zawodników powołanych do kolejnego etapu. Trenerzy nie kryją zadowolenia, ponieważ u graczy widać ciągły progres w doskonaleniu umiejętności, czego efekty możemy obserwować już na meczach ligowych, o czym wspomina również jeden z selekcjonerów Andrew McCaleb.

– W ostatnich zawodach widziałem drużyny, które wdrożyły i sukcesywnie wykorzystywały założenia jakich uczyliśmy. Zachowaliśmy dużą grupę zawodników, dzięki temu każdy będzie miał szansę zrozumieć ile trzeba poświęcić, aby reprezentować kraj na najwyższym poziomie. Przy okazji przekazujemy też ćwiczenia i taktyki, które reprezentanci drużyn mogą przenieść do swoich klubów i podnościć poziomu gry w lidze. Sztab szkoleniowy widzi progres u wielu zawodników od momentu ich pierwszego udziału w zgrupowaniach zeszłej wiosny i wierzmy, że to pomoże dalej wzmacniać nie tylko reprezentację Polski, ale również PLL. Uważam to za ogromną inwestycję w przyszłość polskiego lacrosse’a. – przyznaje trener McCaleb.

Wszystkie przygotowania są prowadzone w jednym celu, który powoli i nieuchronnie się zbliża – Mistrzostwa Europy 2016 w Gödöllő (Węgry). Będzie to największy turniej lacrosse w Europie w najbliższym roku, a Polska z racji, że ma się pojawić tam po raz pierwszy z pewnością będzie chciała zaprezentować wysoki poziom i powalczyć o najwyższe miejsce. Trenerzy będą niedługo postawieni przed trudnym wyborem zawodników, którzy wejdą w skład ścisłej kadry, z czego jedynie dwudziestu trzech otrzyma przywilej gry na mistrzostwach.

– Podczas ostatniego zgrupowania miałem konkretne oczekiwania: słuchaj, ucz się i zastosuj to co nowe. Będziemy chcieli zobaczyć, którym zawodnikom udało się wynieść nowe doświadczenia z poprzedniego obozu treningowego i którzy gotowi są również powtórzyć je w nadchodzącym. Każdy trening kadry bazuje na poprzednim, tak samo będzie teraz. Będziemy nadal budowali fundamentalne założenia lacrosse’a i obserwowali, jak zawodnicy są w stanie manewrować podczas ćwiczeń dzięki swoim umiejętnościom i podejmowaniu odpowiednich decyzji w trakcie gry. – dodaje McCaleb.

Zgrupowanie zostanie przeprowadzone na nowym obiekcie sportowym przy ul. Narutowicza, w Wieliczce, dzięki współpracy z Solne Miasto Sp. z o.o.

http://lacrossepolska.com/…/a…/Kolejne-zgrupowanie-kadry-296

Sobota
10:00 – 12:30 (2,5h)
14:30 – 17:30 (3h)

Niedziela
9:00 – 11:30 (2,5h)
13:00 – 15:00 (2h)

Zapraszamy do wspólnego kibicowania!

banerWieliczka_lacrosse680x567