Już po raz piąty Wieliczka ze sztabem przy Centrum Kultury i Turystyki zagrała wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Dzięki hojności mieszkańców podczas 26 finału, który został zorganizowany w Solny Mieście zostało zebranych 51 778,56 złotych + ok. 620,00 zł, na wyrównanie szans w leczeniu noworodków na oddziałach neonatologicznych, cały czas jednak trwa liczenie zebranych datków. Podobnie jak w ubiegłym roku blisko 50 wolontariuszy zbierało fundusze na ulicach miasta. Obok koncertów oraz emocji sportowych na najmłodszych czekały atrakcje – warsztaty, pokazy, prezentacje oraz degustacja potraw pod hasłem „słodkie od serca”. Na scenie podziwiać mogliśmy: DE FLICK, MAKZETA, CRAIC APPEAL, LATAJĄCE TALERZE oraz gwiazdy wieczoru – zespoły TREBUNIE TUTKI oraz REZERWAT. W międzyczasie w ramach wsparcia WOŚP odbywały się licytacje przedmiotów ofiarowanych przez mieszkańców i przyjaciół Wieliczki. Gadżety na aukcje podarowali m. in. Józef Wilkoń, Renata Przemyk, Krzysztof Hołowczyc, Maciej Kot, Waldemar Kluza, Rafał Sonik, Artur Szpilka, Winnica Wieliczka, członkowie Grupy Twórczej „W wolnej chwili”.

W imieniu Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdeczne podziękowania kierujemy do tych, którzy wsparli nas podczas organizacji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: Miasto i Gmina Wieliczka, Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne „Solne Miasto”, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Oddział Miejski PTTK w Wieliczce, Bistro FRUGI, Akademia Twórczej Rozwoju Bystrzak, Hotel Salin, Winnica Wieliczka, English Club, Firma Bayzone.
Dziękujemy za wspaniałą zabawę i za Wasze wielkie serca! Jednocześnie zapraszamy do wzięcia udziału w aukcjach, które w dalszym ciągu odbywają się na stronie http://aukcje.wosp.org.pl.

fot. CKiT/ FOTO Rogalska