Stowarzyszenie Sportowe GRACJA zaprasza miłośników gimnastyki artystycznej na niezwykłe widowisko – WIELICZKA CUP 2017. Międzynarodowy Turniej w gimnastyce artystycznej jak co roku odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce w tym roku w dniach 8-10 września. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł.

W zawodach udział weźmie ponad 200 zawodniczek m.in. z Polski, Ukrainy, Białorusi, Słowacji i Czech.

WIELICZKA CUP to nie tylko możliwość podziwiania umiejętności zawodniczek w widowiskowych układach gimnastycznych, to również atmosfera wspaniałej, zgodnej ze sportowym duchem rywalizacji, radość ze wspólnego dzielenia się pasją, jaką jest gimnastyka artystyczna.
Rywalizacja odbywać się będzie w dziewięciu kategoriach, a w obrębie każdej kategorii w dwóch grupach (na dwóch poziomach) – grupie A i grupie B. W każdej kategorii i grupie zawodniczki wykonają zgodnie z regulaminem Turnieju od jednego do dwóch układów – układ taneczno-akrobatyczny lub układy z przyborami – skakanką, obręczą, piłką, maczugami lub wstążką.

Turniej wpisuje się w cykl międzynarodowych turniejów w gimnastyce artystycznej odbywających się na terenie całej Europy. Ich celem jest nie tylko zawsze obecna rywalizacja. Podczas tego typu zawodów zawodniczki z różnych krajów dzielą się własnymi doświadczeniami, trenerki konfrontują własne programy trenerskie, dyskutują na temat obowiązujących międzynarodowych sportowych standardów w tej dyscyplinie sportu. To podczas takich imprez zawiązują się „sportowe przyjaźnie” między klubami, które potem owocują współpracą i wspólnymi zgrupowaniami. Są one niezwykle cenne dla rozwoju klubów i zawodniczek.

PROGRAM:
08.09 – przyjazd delegacji, trening, odprawa sędziowska
09.09 – ceremonia otwarcia, zawody, bankiet
10.09 – zawody, ceremonia wręczenia nagród, pokazy gimnastyczno-artystyczne

Kategoria I – rocznik 2012 i młodsze zawodniczki
Kategoria II – rocznik 2011
Kategoria III – rocznik 2010
Kategoria IV – rocznik 2009
Kategoria V – rocznik 2008
Kategoria VI – rocznik 2007
Kategoria VII – rocznik 2006/2005
Kategoria VIII – rocznik 2004-2002
Kategoria IX – seniorki

fot. Rej-Brodowska Photolifestyle