Mogłoby się wydawać, że sezon zimowy nie sprzyja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, jednak nie u nas ! Wielicka Arena tętni życiem cały rok !
Chociaż za oknem śnieg, Wielicka Arena przeżywa totalne obłożenie, codziennie od godziny 8:00 do 22:00 odbywają się sparingi i treningi drużyn piłkarskich oraz treningi biegowe i zajęcia sekcji lekkoatletycznej klubu TS Wieliczanka.

W samym styczniu z obiektu korzystały takie kluby sportowe jak : drużyny młodzieżowe Górnika Wieliczka oraz I i II Drużyna Seniorów, Puszcza Niepołomice, LKS Pasternik Ochojno, Czarni Staniątki, Tempo Rzeszotary, Szkoła Futbolu Staniątki, BKS Bochnia, AP Profi Kraków – drużyna młodzieżowa, Iskra Zakrzów, Szkółka Piłkarska Borek Kraków, a także Klasa Sportowa SP1 Wieliczka.

Niezmiernie cieszymy się, że nasz obiekt służy mieszkańcom naszego miasta ale jak widać nie tylko.
Zachęcamy do korzystania z dumy naszego miasta, którą niewątpliwie jest Małopolska Arena Lekkoatletyczna w Wieliczce.

Warto przypomnieć, że w 2014 roku – wielicka Arena otrzymała wyróżnienie „Sportowy Obiekt Roku 2014” . Tytuł Sportowy Obiekt Roku przyznawany jest obiektom sportowym i rekreacyjnym za wyróżniającą się architekturę, konstrukcję, a także zastosowanie nowoczesnych rozwiązań materiałowych, technologicznych i funkcjonalnych. Wyróżnienia przyznawane są w ramach programu „Budujemy Sportową Polskę” organizowanego przez Klub Sportowa Polska i programu miesięcznika Builder „Promujemy Polską Architekturę”.