Z okazji Święta Niepodległości na hali sportowej w „Solnym Mieście” odbył się turniej tenisa stołowego o Puchar Burmistrza Wieliczki. Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych (do lat 15) i (open). W zawodach łącznie wzięły udział 64 osoby. Emocji nie brakowało, gdyż wiele z nich prezentowało niemałe umiejętności. Turniej rozgrywano systemem grupowo-pucharowym, aż do wyłonienia po trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej.

Cieszy nas fakt, że na nasze zaproszenie odpowiedziało wiele osób z terenu powiatu wielickiego, szczególnie dzieci, młodzież i dorośli grający w klubach z Koźmic, Szczytnik i Gdowa.
Poziom turnieju okazał się bardzo wysoki, wiele meczów było bardzo zaciętych, niejednokrotnie do rozstrzygnięcia pojedynku potrzebne było pięć setów.
W kategorii do lat 15 dziewczęta okazały się mocniejsze od chłopców. Najlepszą okazała się Martyna Malarczyk z Trąbek, która w finale pokonała Milenę Gaj z Czyżowa. Na trzecim miejscu uplasował się Oliwier Waśniowski z Trąbek.

W kategorii open po wielogodzinnej walce najlepszy okazał się pan Adam Gdula z Myślenic, który pokonał 3:2 pana Marka Nowickiego z Krakowa (mimo, że przegrywał już 0:2). Na trzecim miejscu uplasował się pan Rafał Bruzda z Koźmic. Najlepszą z pań okazała się Natalia Klimczak ze Szczytnik.
Najlepsza trójka zawodników otrzymała nagrody – puchary oraz upominki ufundowane przez Miasto i Gminę Wieliczka oraz Solne Miasto.