Nawigacja

Tomasz Hajduk

Mistrz Polski Senior Trial

Tomasz Hajduk staruje w trialu praktycznie „od urodzenia”. Zapisał się w historii tej dyscypliny motorowej znajdując się na pierwszych miejscach zawodów lub w ich ścisłej czołówce. W ciągu ostatnich 5 lat jest niepokonanym Mistrzem Polski w klasie Senior. Na uwagę zasługuje również fakt, ze jest on byłym meinderem /krasnoludkiem/ Tadeusza Błażusiaka będącego aktualnie Mistrzem Świata i USA w Endurocross, w przeszłości osiągającym także przy współpracy z Tomaszem liczne sukcesy w Trialu – Mistrz Europy 2004 i 8 miejsce w Mistrzostwach Świata 2006.
Pan Tomasz przygodę trialową zaczął w 1985r.
Pierwszy tytuł V-ce Mistrza Polski Młodzików wywalczył w1987r. Potem przyszły kolejne:

  • 1987r-Mistrz Polski Juniorów
  • 1988r-Mistrz Polski kl. do 175cm.
  • 1990r-V-ce Mistrz Polski POW.175cm.
  • 1991r.-V-ce Mistrz Polski Seniorów klasyfikacja generalna..
  • Powrót do regularnych startów w 2003r.
  • 2004r-V-ce Mistrz Polski Seniorów
  • Od 2005r. do 2013r. nieprzerwanie Mistrz Polski Seniorów.

Po drodze 4 lata pracy z Tadeuszem Błażusiakiem w roli mindera (M.Ś.)

Pan Tomasz w świat sportu wprowadza obecnie swojego syna Bartłomieja, który mimo, że ma dopiero 14 lat wiele już osiąga. A tak sam pisze o swoich sukcesach i porażkach:

Cześć! Nazywam się Bartłomiej Hajduk ,mam 14 lat, a moją pasją jest Trial Rowerowy. Reprezentuję Krakowski Klub Cyklistów i Motocyklistów „SMOK”. Obecnie uczę się w Gimnazjum w Koźmicach Wielkich. Moja przygoda z trialem zaczęła się w 2008 roku. Sportem zaraził mnie mój tata, który startuje w Trialu Motocyklowym. Po raz pierwszy startowałem w Myślenicach ,na małym górskim rowerze. Przyznaję, że było ciężko, ale Tata zauważył we mnie potencjał, więc kupił mi profesjonalny rower, na którym mogłem spokojnie startować na bardziej prestiżowych zawodach.

Kilka ciężkich lat przygotowań nie poszło na marne, ponieważ w 2012 roku udało mi się zdobyć tytuł Mistrza Polski młodzików,2 tygodnie po triumfie w Polsce, zająłem 3 miejsce na zawodach w Czechach. Wysokie miejsca zmotywowały mnie do dalszej pracy. Dwa tygodnie póżniej złamałem nogę. Po dwóch miesiącach przerwy ciężko było mi złapać formę, wieć zaprzepaściłem szanse na kolejne triumfy. Cały sezon 2013 to pasmo zwycięstw, powrót do wysokiej formy i wiele radości z uprawiania sportu.

Sezon 2014 to przede wszystkim oczekiwanie na najbardziej prestiżową imprezę w moim życiu ,czyli start w Mistrzostwach Świata Młodzieży do lat szesnastu w Zawierciu. Wiedziałem, że mogę zając wysokie miejsce, ale niestety w drodze na zawody mieliśmy wypadek samochodowy. Rower który był na bagażniku został kompletnie zniszczony, a ja wylądowałem w szpitalu. Byłem zdruzgotany, najgorsza była niepewność, czy uda się wystartować, czy zdążymy zorganizować rower. Na szczęście dzień przed zawodami udało się przygotować rower i wystartowałem. Zająłem 20 miejsce na 44 startujących w mojej grupie wiekowej. Niezadowolenie nie trwało jednak długo, ponieważ już miesiąc po Mistrzostwach zdobyłem drugi tytuł Mistrza Polski. Jestem dobrej myśli, gorąco wieżę, że z pomocą rodziny oraz sponsorów odniosę wiele sukcesów.

Motto Bartka „Trial rowerowy to styl życia ,w którym pokonywanie własnych barier, lęków jest sukcesem”.

stat4u