Minął kolejny rok działalności sekcji pływackiej „Solne Miasto” Wieliczka.  Za nami  już sześć sezonów treningowych! Choć wielicka sekcja jest jedną z najmłodszych w Małopolsce, reprezentujący ja zawodnicy są jednymi z najbardziej utytułowanych w województwie. Już w poprzednim sezonie byliśmy pod wrażeniem osiągnięć naszych zawodników. Udało nam się zdobyć kilka rekordów małopolski w wyścigach sztafetowych oraz  liczne tytuły mistrzów województwa, a także zwycięstwa w klasyfikacjach drużynowych.

W tym sezonie Wieliczka ma kolejne, nowe powody do dumy!Od tego roku Solne Miasto Wieliczka jest posiadaczem, aż dziewięciu rekordów Małopolski, siedmiu w wyścigach sztafetowych (rekordy 10-latek, 10-latków i 11-latków), a kolejne dwa rekordy w wyścigach indywidualnych, ustanowione przez Alicję Miłek (50m st. grzbietowym) oraz Gabrielę Gorczycę (50m st. motylkowym).

Historycznym wydarzeniem były również wyniki Katarzyny Peciak, która dzięki brązowemu medalowi Mistrzostw Polski oraz poziomowi sportowemu jaki reprezentuje, została powołana do kadry Polski Juniorów.
Pływaków możemy również pochwalić za 56 medali Mistrzostw Małopolski (9 złotych, 22 srebrne, 25 brązowych) oraz miejsca, jakie zajmują w rankingach najlepszych wyników w Polsce.  Na listach TOP 20 Polski, w różnych kategoriach wiekowych i różnych konkurencjach znajdują się zawodnicy: Katarzyna Peciak, Adam Przystał, Damian Wleciał, Dawid Roman, Krystyński Aleksander, Kamila Kania, Natalia Rapkiewicz, Michał Ciopała, Alicja Miłek, Gabriela Gorczyca, Sabina Tchórzewska.

Sukcesy są wynikiem systematycznej, kilkuletniej pracy zawodników wraz z trenerami: Wojciechem Kot oraz Piotrem Urbańczykiem. Należy podkreślić, że wszystkie te sukcesy nie miałyby miejsca, gdyby nie wsparcie Zarządu Solnego Miasta Sp. z o.o., wiernych kibiców z Wieliczki oraz niezawodnych w każdej sytuacji rodziców. Dziękujemy!
W imieniu młodych pływaków zwracamy  się gorącą prośbą o wspieranie naszych zawodników. Każda forma wsparcia jest dla nas pomocna – ufundowanie  profesjonalnych strojów, wsparcie finansowe przy organizacji zawodów czy letnich i zimowych obozów treningowych, ufundowanie stypendiów sportowych dla najlepszych. Jesteśmy otwarci na wszelakie propozycje i z niecierpliwością ich wyczekujemy.

 

Kontakt:
Wojciech Kot
Koordynator Sekcji Pływackiej Solnego Miasta

tel. 606 114 904
sekcja3 sekcja1 sekcja sekcja 2