Uczestnicy w trakcie zajęć w Solnym Mieście poznają nie tylko warsztat rysunkowy z zagadnieniami perspektywy linearnej i  malarskiej, proporcji, światłocienia i modelunku przestrzennego ale też elementy wiedzy o sztuce, kulturze i popkulturze, anatomię przyrody oraz różne zjawiska z otaczającego ich świata. Rysunek jest w tym wypadku narzędziem do szczególnego skupienia, badania  i rozumienia tych zjawisk, a same zajęcia odbywają się w miłej,  rekreacyjnej atmosferze, w oparciu o autorski zestaw zadań tworzonych przez zespół szkoły.

Szkoła Rysunku Zalubowski jest szkołą niepubliczną założoną w roku 2002. Działalność edukacyjna jest jednym z profili działalności Galerii Zalubowski, komercyjnej instytucji artystycznej w skład, której wchodzą dodatkowo autorska galeria sztuki Rafała Zalubowskiego i Galeria Sztuki Współczesnej. Obok edukacyjnej Galeria Zalubowski prowadzi działalność wystawienniczą i promocyjną. Od września tego roku, Szkoła Zalubowski prowadzi także klasę gimnazjalną. Zajęcia oferują możliwość nauki rysunku artystycznego i projektowego z zastosowaniem zadań studyjnych oraz konceptualnych dla osób interesujących się sztuka, architekturą, wzornictwem przemysłowym ale również dla pasjonatów rysunkowych fabuł w tym komiksów, gier komputerowych i innych.  Szkoła Rysunku Zalubowski działa od 2002 roku i obecnie posiada cztery filie. W tym czasie uczęszczało na jej zajęcia wielu dzisiaj  już absolwentów, studentów i uczniów szkół średnich oraz uczelni artystycznych i politechnicznych w całym kraju. Zajęcia rysunku to szansa przygotowania się do wykonywania zawodu na rynku mediów i w dyscyplinach projektowych, ale także możliwość samorealizacji w bardzo twórczy i ciekawy sposób.

OFERTA
W ofercie Szkoły znajduje się wielopoziomowe nauczanie rysunku i malarstwa oraz kurs historii sztuki. Szkoła wspólnie z Galerią Sztuki Zalubowski jest również organizatorem wydarzeń: wystaw, wykładów, warsztatów, konfrontacji.

W Szkole Rysunku Zalubowski można zdobyć znajomość wszystkich aspektów
warsztatu rysunkowo – malarskiego oraz przygotować się do matury i egzaminu wstępnego na studia z historii sztuki.
W kooperacji ze Szkolą Matematyki Mobius oferujemy również pakiet kompleksowy dla zdających na architekturę wzbogacony o maturalny kurs matematyki.
Naukę w szkole może podjąć każdy niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania.

Oferta Szkoły jest skierowana do:

  • kandydatów na studia artystyczne, architektury, architektury krajobrazu,
  • inne kierunki projektowe i do liceów plastycznych,
  • dzieci i młodzieży o zainteresowaniach plastycznych chcących zdobyć lub pogłębić umiejętności artystyczne,
  • dorosłych amatorów sztuki, hobbystów, seniorów.

Organizujemy również szkolenia dla grup zawodowych, hobbystycznych, integracyjnych.

Zajęcia odbywają się w środy w godzinach 16:00-20:00 i czwartki , w godzinach od 16:30 do 19:30
w  Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnym SOLNE MIASTO w Wieliczce, przy ul. T. Kościuszki 15.

KONTAKT: tel.: 502 027 408

baner-kurs-dzieci-gim