Nawigacja

Szkoła Futbolu Staniątki

Szkoła Futbolu Staniątki to największa szkółka piłkarska dla chłopców i dziewcząt od 4 roku życia na terenie Powiatu Wielickiego.

W swojej strukturze organizacji szkolenia posiadamy 12 grup szkoleniowych w których razem doskonali swoje umiejętności piłkarskie już ponad 180 najmłodszych sympatyków piłki nożnej w wieku od 4 do 15 lat.

Zajęcia treningowe odbywają się w gminie Niepołomice – Niepołomicach, Staniątkach, Podłężu, Woli Batorskiej i Zabierzowie Bocheńskim w gminie Wieliczka – Wieliczce, Krzyszkowicach, Sierczy i Śledziejowicach oraz w gminie Kłaj – Szarowie. w zależności od grupy wiekowej od 2 do 4 razy w tygodniu od 60 do 90 minut. Formy i metody treningu są dopasowane do danej grupy wiekowej a ćwiczenia do indywidualnych umiejętności zawodnika ukierunkowane przede wszystkim pod kątem zabaw ruchowych, ćwiczeń ogólnorozwojowych, doskonalenia umiejętności technicznych, zdolności koordynacyjnych, szybkości oraz małych gier.

Nasze zespoły uczestniczą w rozgrywkach ligowych oraz prestiżowych turniejach piłkarskich jednak wynik sportowy nie jest dla Nas najważniejszy i zarówno zawodnicy jak również rodzice o tym wiedzą. Dzięki temu nie nakładamy na naszych wychowanków presji wyniku a za to zwiększamy nacisk na prawidłowy i harmonijny rozwój młodego piłkarza.
Oferujemy naszym podopiecznym trening poprzez zabawę i edukację oraz wychowanie poprzez sport. Naszym głównym celem jest wychowanie dobrego piłkarza ale również dobrego człowieka dlatego na każdych zajęciach oprócz specjalnie przygotowanego treningu piłkarskiego kształtujemy estetykę ruchu, uczymy dyscypliny, zdrowego trybu życia oraz kształtujemy zasady Fair Play.

Organizujemy wiele wydarzeń sportowych takich jak turnieje, obozy i półkolonie piłkarskie w okresie ferii zimowych i wakacji letnich, jednodniowe campy piłkarskie przy współpracy z Coerver Coaching – Piłkarską Akademią Umiejętności oraz Szkółką Bramkarską SALI a także wyjazdy na mecze Młodzieżowej Reprezentacji Polski oraz Ekstraklasy.

Organizujemy również piłkarskie urodziny oraz piłkarskie sobotnie przedszkole w programie którego są zajęcia sportowe, lekcje angielskiego, zabawy edukacyjne i wychowawcze oraz ciepły poczęstunek. Nowością są również indywidualne treningi piłkarskie i bramkarskie a godziny zajęć są elastyczne i dopasowane do zainteresowanych zawodników oraz rodziców.

Wszystkie nasze działania ukierunkowane są na podnoszenie poziomu sportowego oraz organizacyjnego dziecięcej piłki nożnej w Polsce. Dokładamy wszelkich starań, żeby Nasi wychowankowie mieli najlepsze warunki do rozwijania swojej pasji jaką jest piłka nożna. Używamy na zajęciach profesjonalnego sprzętu sportowego a treningi prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerską, m.in. wychowanków Wisły Kraków.

Dbając o bezpieczeństwo i zdrowie naszych wychowanków, każdy zawodnik przechodzi dwa razy w ciągu roku szczegółowe badania lekarskie, które są prowadzone przez lekarza medycyny sportowej oraz jest ubezpieczony w PZU S.A. Sport OC i NNW.

stat4u