Serdecznie zapraszamy na wspaniałą ucztę muzyczną – Koncert Noworoczny pod hasłem „Świat bez przemocy”, który odbędzie się 13 stycznia 2018 r. o godz. 17.30 w Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce.
O godz. 17.30 w świąteczno – noworoczny klimat wprowadzi zebranych Orkiestra Dęta Szkół Muzycznych I stopnia z Wieliczki i Gdowa.

Natomiast, o godz. 18.00 usłyszymy wypowiedzi młodych ludzi w czterech językach świata, nawiązujące do Orędzia Papieża Franciszka na 51. Światowy Dzień Pokoju 2017 r. Zaraz potem wystąpią wysokiej klasy artyści: Katarzyna Oleś – Blacha (sopran koloraturowy), Tomasz Kuk (tenor) oraz Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka. Katarzyna Oleś – Blacha jest mieszkanką wielickiej ziemi i laureatką Nagrody Kulturalnej Burmistrza Wieliczki. To również laureatka wielu krajowych i międzynarodowych konkursów i festiwali. Jest solistką Opery Krakowskiej, gdzie debiutowała w 2001 r. partią Królowej Nocy w „Czarodziejskim flecie” Mozarta. Rolę tę wykonywała wielokrotnie w różnych teatrach i realizacjach. Artystka ma w swoim bogatym dorobku ponad 30 pierwszoplanowych ról operowych i operetkowych, które prezentowała w 50 różnych realizacjach premierowych, festiwalowych oraz repertuarowych wielu teatrów operowych w Polsce i zagranicą. Z zespołami Opery Nova w Bydgoszczy, Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Teatru Muzycznego w Lublinie, Opery Krakowskiej, Opery na Zamku w Szczecinie. Odbyła kilka tournée po Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii i Norwegii. Tomasz Kuk ma na swym koncie wiele prestiżowych koncertów oratoryjnych i estradowych. Na stałe związany jest z Operą Krakowską. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Nova w Bydgoszczy, a także Operą Narodową Teatru Wielkiego w Warszawie. Często występuje gościnnie na zagranicznych scenach operowych, m.in w Japonii, Anglii, Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Czechach. Orkiestra Akademii Beethovenowskiej powstała w 2003 r. i jest obecnie najmłodszą w kraju profesjonalną orkiestrą symfoniczną. Tworzą ją pasjonaci – najwybitniejsi studenci i absolwenci europejskich uniwersytetów muzycznych, takich jak Akademia Muzyczna w Krakowie, w Stuttgarcie, czy w Brukseli. Zespół gościł na słynnych scenach koncertowych Europy i świata, m.in. we Frankfurcie, w Pekinie, w Stambule czy Berlinie. Regularnie występuje na Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena Warszawie, Festiwalu Muzyki Polskiej w Moskwie, Last Night of the Proms in Cracow oraz Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.