Wyjątkowe, wzruszające, inspirujące – właśnie tak można określić Spotkanie Noworoczne, które odbyło się w Solnym Mieście.

Na początek, Orkiestra Dęta Szkół Muzycznych I stopnia z Wieliczki i Gdowa wprowadziła uczestników w świąteczno-noworoczny klimat, grając wspaniałe polskie kolędy.

Następnie, przesłanie „Świat bez przemocy” wygłoszne w paru językach świata oraz przemówienie księdza kardynała Stanisława Dziwisza, poruszyło zebraną widownię i widzów TVP3 Kraków.

Wybitni artyści Opery Krakowskiej Katarzyna Oleś-Blacha oraz Tomasz Kuk w wirtuozowskim stylu pokazali wachlarz swoich możliwości wokalnych w przepięknych polkach, walcach i mazurach. Widownia klaskała w rytm przecudownych utworów muzycznych w wykonaniu Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Tomasz Tokarczyka.

W tym roku Nagrodę Kulturalną Burmistrza Wieliczki otrzymał Józef Wilkoń oraz Zespół Pieśni i Tańca Sułkowianie. Serdecznie gratulujemy!

Ponadto, podczas Spotkania Noworocznego zorganizowana została zbiórka funduszy na rzecz Stowarzyszenia Mali Bohaterowie.

Bardzo dziękujemy przybyłym gościom, artystom oraz wolontariuszom, którzy z zapałem zachęcali wszystkich do wrzucenia przysłowiowego grosika do puszki!

 

Pełna galeria. fot. FOTO Rogalska

Pełna galeria. fot. T. Warczak