Puchar Solengo Miasta 2015, runda I  DSC_0224

14 luty 2015 dla wielu wieliczan był bardzo emocjonującym sportowo dniem. Trybuny pływalni Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego Solne Miasto wypełniły się w całości. Powodem była rywalizacja niemal wszystkich medalistów Mistrzostw Małopolski oraz wielu medalistów Mistrzostw Śląska.

Skrót filmowy: Puchar Solnego Miasta, Runda I

W zawodach pływackich Puchar Solnego Miasta współzawodniczyło 377 zawodników z 25 klubów z 5 województw. Wieliczka gościła kilku aktualnych rekordzistów okręgu i wielu zawodników plasujących się w pierwszej 20 w Polsce, według rankingów z roku 2014. Było to powodem świetnego poziomu rywalizacji w wielu konkurencjach.
W kilku wyścigach o medalach decydowały setne części sekundy, a różnice między zwycięzcami, a piątymi miejscami nie były większe niż 1 sekunda!
W tak doborowym towarzystwie świetnie się pokazali reprezentanci Wieliczki, którzy poprawiając swoje rekordy życiowe zdobyli aż 21 medali, a w klasyfikacji drużynowej zajęli drugie miejsce.
Organizator zadbał by jak największa ilość zawodników dobrze kojarzyła Solne Miasto.
Zawodnicy brali udział w losowaniu nagród, wszyscy sześcio i siedmio-latkowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami i nagrodami, ośmiolatkowie otrzymali dyplomy za uczestnictwo i słodycze, a najlepsi otrzymali wyjątkowe medale oraz statuetki z soli. Dodatkowo dzięki hojności licznych sponsów trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej otrzymało wartościowe nagrody rzeczowe.

Zawody patronatem objął Burmistrz Gminy i Miasta Wieliczka Artur Kozioł.
Sponsor główny Skoda Wieliczka,

sponsorzy wspierający: Lobos, TYR Polska, Oknoplus.
Fundatorzy nagród i upominków: Decathlon Zakopianka, Wesem, WJ Klima, Zaye Studio, Mozart Optyk, 4 style, Malux, Krak-Trans, VideoKrak, Fotograf Dominik Chobot
Patronat Medialny: RMF MAXX, TVP Kraków, Dziennik Polski, news.megatiming.pl .
Nad organizacją zawodów czuwał Wojciech Kot, koordynator sekcji pływackiej Solne Miasto.

wyniki i statystyki