Solne Miasto Wieliczka CZWARTĄ DRUŻYNĄ W POLSCE !

Pożegnaliśmy już rok 2016 i z dumą przyznajemy, że sympatycy pływaków Solnego Miasta mogą zaliczyć ostatnich 12 miesięcy do bardzo emocjonującego okresu. Wieliczanie sięgali po najcenniejsze laury na zawodach najwyższej rangi jak Mistrzostwa Polski 14-latków czy Ogólnopolskim Drużynowym Wieloboju Pływackim Dzieci 10-letnich oraz odnosili liczne sukcesy na Mistrzostwach woj. Małopolskiego.
W roku 2016, Katarzyna Peciak, w barwach Solnego Miasta zdobyła brązowy medal Zimowych Mistrzostw Polski 14-latków w konkurencji 100m st. motylkowym. Podopieczna trenera Wojciecha Kot, na tych samych Mistrzostwach zajmowała również wysokie lokaty w innych konkurencjach czwarte, siódme i dziewiąte, a na Letnich Mistrzostwach Polski 14-latków szóste, ósme, dziewiąte i dwunaste, dwukrotnie zostając najlepszą zawodniczką woj. Małopolskiego.
Wspaniały wynik osiągnęła grupa trenera Piotra Urbańczyka, który w Ogólnopolskim Drużynowym Wieloboju Pływackim Dzieci 10-letnich został czwartą drużyną. W zawodach tych startowało ponad 1250 zawodników ze 175 klubów, Alicja Miłek została drugą 10-latką w Polsce, a Gabriela Gorczyca zajęła 7 miejsce.
Wspomnijmy również, że Nasza sekcja pływacka na Mistrzostwach woj. Małopolskiego zdobyła aż 45 medali, w tym 11 złotych.
Wieliczanie są posiadaczami 14 aktualnych rekordów województwa, w różnych kategoriach wiekowych, z czego aż siedem ustanowili w roku 2016.
Zawodnicy trenujący w Solnym Mieście plasują się w rankingach ogólnopolskich na czołowych miejscach, są to poza wymienionymi zawodniczkami: Kamila Kania, Adam Przystał, Damian Wleciał i Aleksander Krystyński.
Dwie najmłodsze grupy, trenowane przez Jakuba Zych i Natalię Zych zaczynają swoją przygodę z pływaniem, jednak już z sukcesami rywalizują o medale w swoich kategoriach wiekowych..
Trzymamy kciuki, żeby w przyszłości nawiązywały do sukcesów starszych kolegów i koleżanek.

Autor: Wojciech Kot