W dniach 18 i 24 września 2016 r. w Solnym Mieście odbyło się Grand Prix w tenisie stołowym. Obydwa turnieje wygrał Mateusz Celary dla którego było to już czwarte i piąte zwycięstwo z rzędu. Pozwoliło mu to awansować na pierwsze miejsce. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Mateusz Celary zagrał dotychczas tylko w pięciu turniejach, więc tym bardziej jego postawa zasługuje na duże słowa uznania.
W turnieju bierze udział duża grupa bardzo dobrych zawodników, stąd mecze stoją na wysokim i wyrównanym poziomie.
W VI Grand Prix największą niespodziankę sprawił Andrzej Dźwig, który dotarł aż do finału eliminując po drodze kilku wyżej rozstawionych zawodników. Drugie miejsce pozwoliło mu na awans na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej (powyżej lat 13).
Przed VII Grand Prix liderem był Dariusz Bochenek, który o jeden punkt wyprzedzał Mateusza Celarego. Zanosiło się na spore emocje i tak też było. W turnieju głównym już w pierwszej partii Dariusz Bochenek niespodziewanie uległ Jerzemu Miśkowcowi i stało się jasne, że nie tylko straci pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, ale i poniesie sporą stratę punktową do Mateusza Celarego. W finale zagrali Mateusz Celary i Waldemar Kuzio, który mimo porażki mozolnie odrabia straty do czołowej trójki zawodników. Do końca jeszcze 3 turnieje, więc wszystko może się zdarzyć.
W kategorii do lat 13 nie notujemy takich niespodzianek, gdyż wygrywają faworyci. W VI Grand Prix najlepszy okazał się Maciej Kuzio, a w VII po raz trzeci zwyciężył Kacper Turecki. W tej kategorii 1/3 stanowią dziewczynki, które prezentują niezłe już umiejętności i niejednokrotnie ogrywają chłopców. Po VII turniejach prowadzi Bartłomiej Wojas, ale za plecami mocno naciska go pięciu zawodników.
Na uwagę zasługuje liczny udział zawodników ze SP w Tokarni, którzy z turnieju na turniej poczynają sobie coraz lepiej. Pod względem liczebności jest to zdecydowanie najlepsza ekipa. Łącznie we wszystkich turniejach zagrała rekordowa liczba 161 zawodników (w tym 53 do lat 13).
Najlepsze szóstki:
Kategoria do lat 13
1. Bartłomiej Wojas – 165 pkt.
2. Bartłomiej Gala – 158 pkt.
3. Kacper Turecki – 155 pkt.
Kategoria powyżej lat 13
1. Celary Mateusz – 200 pkt.
2. Dariusz Bochenek – 178 pkt.
3.Andrzej Dźwig – 152 pkt.
Wśród dziewcząt prowadzi Aleksandra Kuzio (do lat 13) i Anna Korczak (powyżej lat 13).
tenis1

SPRAWDŹ WYNIKI:

solne-miasto-wyniki