Od 29 marca br. rusza projekt pn.: „Już pływam” przeznaczony dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Wieliczka. Projekt realizowany jest w ramach zadania „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”. Do 8 lipca weźmie w nim udział 110 dzieci z klas I-VI ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy oraz ze świetlic środowiskowych.

Dzieci w 10 grupach złożonych z jedenastu osób będą się uczyć pływać na krytej pływalni w Solnym Mieście, wraz z zapewnieniem fachowej obsługi instruktorów i ratowników.

Całkowity koszt realizacji projektu to 57 595 zł, z czego 18 100 zł zostanie dofinansowane ze środków Województwa Małopolskiego. Pozostałą część kosztów pokrywa Gmina Wieliczka.

Wsparcie Samorządu Województwa Małopolskiego znacznie zwiększyło ilość dzieci mogących skorzystać z nauki pływania w naszym mieście.

Dzięki prowadzonym zajęciom, dzieci nauczą się pływać oraz nabiorą aktywności ruchowej. Pływanie wspomaga również rozwój intelektualny, pozytywnie wpływa na podniesienie ogólnej wydolności organizmu oraz kształtuje prawidłową postawę ciała. Ćwiczenia w wodzie uodparniają na przeziębienia i choroby. I przede wszystkim – pływanie to świetna zabawa!
juz pływam