Gimnastyka dla Kobiet w ciąży 

Zapraszamy do nowej formy ruchu w klubie fitness SolnyFit dla kobiet w ciąży – zajęcia będą odbywać się we WTORKI o 18.00 – prowadzi Agnieszka Krawczyk

Aktywność fizyczna w trakcie ciąży wiąże się z wieloma korzyściami zarówno dla ciała, jak i ducha przyszłej mamy. To nie tylko świetne przygotowanie do całej ciąży, porodu i macierzyństwa, lecz także sposób na utrzymanie dobrej sylwetki, poprawienie kondycji, szybszy powrót do formy i figury sprzed ciąży, zwiększenie pewności siebie, czy poznanie nowych osób. Stanowi również dodatkowe bodźce dla prawidłowego rozwoju dziecka.
Aktywność fizyczna powinna być konsultowana z lekarzem prowadzącym, który – znając historię pacjentki (ew. schorzenia, dolegliwości) – orzeka, czy i jak można ćwiczyć. Przeciwwskazaniem do ćwiczeń mogą być np.: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby tarczycy, anemia, zagrożenie ciąży, wcześniejsze poronienia.
Jeżeli nie występują przeciwwskazania można ćwiczyć przez całą ciążę. Należy natomiast zawsze obserwować reakcje organizmu i dobierać odpowiedni rodzaj wysiłku i jego intensywność.

Na zajęcia prosimy zabrać ze sobą zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do ćwiczeń.

Zapisy pod nr tel.: 12 297 39 64