W sobotę, 13 października o godzinie 20:00, w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto”, przy ul. Kościuszki 15 w Wieliczce, z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża, zaprezentujemy widowisko “Święty z Wadowic – Jan Paweł II”.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem sobotnim spektaklem uprzejmie informujemy, że udostępniony zostanie dla Państwa PARKING DODATKOWY, po drugiej stronie ulicy. (obok salonu meblowego, wjazd od ul. Kościuszki ).

Podczas sobotniego koncertu …

Na scenie wystąpi blisko 70 osób:
Wokaliści: Kuba Badach, Natalia Niemen, Magda Steczkowska, Czesław Śpiewa, Hanka Wójciak, Justyna Reczeniedi – soprano, Joanna Smajdor, Magdalena Wasylik, Mateusz Nagórski, Piotr Szewczyk Music, Rafał Żur.
Aktorzy: Jan Nowicki, Urszula Grabowska, Marcin Sianko
Orkiestra pod kierownictwem Miłosz Wośko
Chór PASSIONART pod batutą Janusz Wierzgacz
Grupa tancerzy w układach choreograficznych Maciek Florek
Libretto i reżyseria: Michał Zabłocki

WSTĘP WOLNY

Spektakl to próba ukazania świętości Karola Wojtyły – żywej, prawdziwej i pełnej mocy. Zaskoczeniem jest już samo podejście do tematu, bo spektakl o Janie Pawle II rozpoczyna się od… jego śmierci, a przewodnikiem widza staje się Adwokat Diabła z procesu beatyfikacyjnego. „Santo subito” wykrzyczane w kilka chwil po pogrzebie papieża, napędza korowód wydarzeń, który ostatecznie kończy się kanonizacją. Po drodze jesteśmy świadkami wielu tajemniczych znaków oraz poruszających świadectw płynących z odległych zakątków świata.

Widowisko muzyczne „Święty z Wadowic – Jan Paweł II” wyprodukowane zostało wspólnie przez Narodowe Centrum Kultury i Fundację Pełni Kultury specjalnie na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Jest ono hołdem złożonym największemu Polakowi, którego mądrość, odwaga i ogromna siła zmieniały bieg historii.

💿 Niezwykłe utwory z widowiska ŚWIĘTY zostały uwiecznione na płycie CD, która będzie dostępna podczas widowiska w Zakopanem. „Jestem tu” to znane nazwiska, różne style i gatunki muzyczne, wyjątkowa ekspresja i energia,a wszystko na temat spraw najważniejszych- myśli i działań Świętego Jana Pawła II. Muzykę skomponowali wybitni kompozytorzy m.in. Andrzej Zieliński znany z zespołu Skaldowie, Adam Niedzielin, Andrzej Bonarek, a teksty napisał krakowski poeta Michał Zabłocki.
TU jest wszystko; i mądrość, i historia, i polskość. No i świetne głosy, ciekawe harmonie, piękne brzmienia… wiele z tych utworów ma znamiona przebojowości i może stać się prawdziwymi hitami – tak o płycie Jestem tu wypowiadał się Paweł Sztompke – dziennikarz muzyczny Polskiego Radia.

Projekt Święty z Wadowic – Jan Paweł II realizowany jest w ramach Działania 6.1. Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałania 6.1.2. Organizacja wydarzeń kulturalnych Regionalnego Program Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.