Mediateka

Wielicka Mediateka to nowoczesne centrum multimedialne, społeczne i kulturalne.

Oficjalnie otwarta 16 września 2018 roku Wielicka Mediateka to nowoczesne centrum multimedialne, społeczne i kulturalne, gdzie znajduje się siedziba „Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce” oraz sala widowiskowo- kinowa z bogatą ofertą zajęć artystycznych oraz edukacyjnych. Budynek zaprojektowany został z myślą o zmieniającej się funkcji biblioteki, która z miejsca wypożyczania książek zmieniła się w centrum społeczne, centrum aktywności lokalnej oraz przestrzeń do spędzania wolnego czasu. To miejsce wielopokoleniowe gdzie każdy znajdzie dobrą lekturę i skorzysta z bogatej oferty kulturalnej. Wielicka Mediateka daje mieszkańcom możliwość obcowania ze sztuką, podczas okazjonalnych wystaw prac lokalnych artystów, a także jest miejscem gdzie odbywają się różnego rodzaju warsztaty artystyczne, podróżnicze oraz edukacyjne.

Kino Wielicka Mediateka

Kino Wielicka Mediateka to klimatyczne, a zarazem nowoczesne kino zrzeszone w sieci kin studyjnych i lokalnych, wyposażone jest w klimatyzowaną salę, wysokiej klasy 184 fotele kinowe, nowoczesny system dźwięku oraz najwyższej jakości projektor 2D i 3D. Kino Wielicka Mediateka zapewnia mieszkańcom miasta i regionu, a także turystom dostęp do edukacji, kultury i rozrywki związanej z wartościowym kinem. Podstawą repertuaru jest kino ambitne i artystyczne z bogatą ofertą dla młodej widowni. Kino Wielicka Mediateka- to miejsce które musisz odwiedzić!

Zapraszamy do skorzystania z oferty Kina Wielicka Mediateka. Ponadto zachęcamy do obserwowania nas w mediach społecznościowych Facebook/Kino-Wielicka-Mediateka oraz na stronie internetowej www.solnemiasto.eu, gdzie będziemy informować Państwa na bieżąco o organizowanych wydarzeniach oraz działalności obiektu.

PROJEKTY

grafiki na stronę i fb (1)

Kino Wielicka Mediateka zaprasza do wyjątkowego programu edukacyjnego Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w wersji online.

Katalog NHEF online ——> proszę kliknąć w link: katalog

Kino Wielicka Mediateka bierze udział w programie NHEF online, czyli zdalnej wersji programu edukacji filmowej, organizowanej przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Do programu NHEF online nauczyciele mogą zgłaszać swoje klasy w każdej chwili, sami też decydują o terminie pokazu.

Nasze kino prowadzi zapisy szkół do programu online. Udzielamy też informacji na temat warunków uczestnictwa. Zapisy i wszelkie zapytania prosimy kierować do Kina Wielicka Mediateka, nr tel. 12 385 88 38.

Rozumiemy obecną sytuację epidemiczną i obostrzenia i chcemy, żeby edukacja filmowa była realizowana w najbardziej bezpiecznych warunkach. Filmy z programu można wygodnie obejrzeć online w domu i omówić wspólnie z nauczycielem w trakcie lekcji online.

W ofercie mamy cykle z filmami dostosowanymi do wszystkich poziomów edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Przygotowaliśmy:

 • dla przedszkoli – 2 cykle
 • dla klas I-III – 3 cykle
 • dla klas IV-VI – 3 cykle
 • dla klas VII-VIII – 1 cykl
 • dla szkół ponadpodstawowych – 1 cykl

Online zobaczymy ulubione przez widzów filmy m.in: polską serię „Basia”, „Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka”, „Solan i Ludwik – Misja Księżyc”, „Old Boys”, „Bergman – Rok z życia”.
Z nowości pojawią się m.in.: „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu”, „Operacja Mumia”, „Szczęściara” oraz „Binti”.

NHEF online terminy:

 • start zapisów – 15 września
 • start pokazów – od 15 października
 • zapisy prowadzone są nieprzerwanie przez formularz na stronie: nhef.pl (http://panel.nhef.pl/zgloszenie/)

Cena za pojedynczy dostęp 8 zł dla osoby. Filmy dopełnią prelekcje, warsztaty oraz omówienia po seansie. W zależności od wieku widzów będzie to 5-15 min lub 10-20 min.

Ponadto, do każdego filmu przygotowane są materiały dydaktyczne dla nauczycieli i analizy psychologiczne, z którymi mogą zapoznać się również opiekunowie.

ZAPRASZAMY

cykle filmowe online (2)
cykle filmowe online (4)
cykle filmowe online (7)
cykle filmowe online (9)
cykle filmowe online (10)
zapisz sie styczen (3)

Repertuar Kina

REPERTUAR STYCZEŃ 2023
320936709_476599624545122_1586094649220204430_n
sieć kin studyjnych

Urodziny w Mediatece

Cennik Kino Wielicka Mediateka

Bilet normalny

19 PLN


Bilet ulgowy

16 PLN


Bilet grupowy (min. 10 osób)

14 PLN


Bilet z Kartą Dużej Rodziny 3+

14 PLN


Bilet w ramach projektu KINO WIELICKA MEDIATEKA DLA SENIORA

10 PLN seniorzy


Bilet na Bajeczne Niedziele

14 PLN


Bilet w ramach GABINETU FILMOWYCH CIENI

12 PLN


Bilet na Filmowe Środy

12 PLN

 • Bilet ulgowy przysługuje dzieciom i młodzieży od 3- 26 roku życia (za okazaniem właściwej legitymacji uczniowskiej lub studenckiej), osobom powyżej 60 roku życia, osobom z Wielicką Kartą Aktywnego Seniora 60+ (za okazaniem właściwej legitymacji)
 • Bilet rodzinny przysługuje osobom po okazaniu Wielickiej Karty Dużej Rodziny 3+
 • Bilet grupowy przysługuje grupom składającym się z minimum 10 osób
 • Sprzedaż okularów 3D w kasie kina w cenie 3 PLN

Godziny otwarcia kasy kina

Kontakt

Biuro kina

 • Czynne od poniedziałku do piątku 8:00 -16:00
 • 12 385 88 38

Adres

 • plac prof. Mieczysława Skulimowskiego 3, 32-020 Wieliczka

Aktualności

Galeria