23-28 czerwca we włoskim Rimini odbyły się Mistrzostwa Świata w Taekwon-do federacji UITF. W szesnasto osobowej kadrze reprezentacji Polski znalazł się zawodnik Krakowskiego Centrum Taekwon-do mieszkający na co dzień w Wieliczce, trenujący w „Solnym Mieście” – Mateusz Dylawerski.
Wieliczanin, startował w trzech konkurencjach seniorów czarnych pasów: walki indywidualne light-contact do 70 kg, techniki specjalne oraz walki drużynowe light-contact bez podziału na kategorie wagowe. We wszystkich trzech formułach Mateusz nie miał sobie równych i zdobył trzy złote medale oraz tym samym trzy tytuły Mistrza Świata w Taekwon-do. W walkach indywidualnych pokonał reprezentanta Szkocji Davida Donaldsona, Włoch Davida Caforio oraz w finale Holandii Shive Gadjrajd, który wcześniej pokonał faworyta zawodów Japończyka Kaikena Takeuchi. W walkach drużynowych 5-osobowa reprezentacja Polski w składzie z Mateuszem pokonała reprezentację takich krajów jak Kirgistan, Irlandia oraz Szkocja. Potrójne mistrzostwo świata jest największym sukcesem Mateusza w jego 17-letniej karierze sportowej. Wyjazd został dofinansowany ze środków finansowych gminy Wieliczka.