W dniach 23-24 stycznia 2016 r. (sobota-niedziela) br w „Solnym Mieście” odbędzie II Giełda Minerałów i Biżuterii .

W świecie biżuterii , która będzie do nabycia na stoiskach zaproszonych wystawców zobaczymy wyroby z naturalnych kamieni szlachetnych takich jak szafiry, rubiny, szmaragdy, czy wyjątkowo rzadkie tanzanity oraz całą gamę kolorowych kamieni naturalnych : jaspisów, nefrytów czy też ametystów i granatów. Giełda będzie doskonałą okazją do nabycia naszyjników, bransoletek, kolczyków, broszek , pierścionków a także elementów do stworzenia własnej, niepowtarzalnej biżuterii.Trudno jest wymienić wszystkie okazy, które będzie można zobaczyć, ale wśród   minerałów naturalnych i szlifowanych będą m.in. ametysty z Brazylii, kryształy górskie z Arkansas, akwamaryny i i topazy z Pakistanu i Afganistanu, rubiny i cyrkony z Kambodży czy szafiry z Tajlandii.

Nie zabraknie również naszych rodzimych minerałów – bursztynów, krzemieni pasiastych , jaspisów i agatów z Dolnego Śląska a także atrakcyjnych skamieniałości, które mówią o praprzyrodzie ziemi przed wieloma milionami lat. Niewątpliwą atrakcją będzie przygotowana specjalnie na okoliczność imprezy wystawa ”Opale szlachetne i ich zagadka” gdzie będzie można zobaczyć piękne i rzadkie opale z Etiopii i Australii ze zbiorów prywatnych organizatora wystawy.Druga wystawa towarzysząca to ”Skamieniały świat spod Krakowa” – będzie można zobaczyć tu rzadkie skamieniałości wydobyte w okolicach naszego miasta. W czasie trwania giełdy zainteresowani będą mieli możliwość uzyskania bezpłatnej porady w zakresie rozpoznawania kamieni naturalnych .

Każdy z odwiedzających będzie miał szansę wygrać nagrodę atrakcyjny okaz minerału a także wyrób jubilerski z kamieni naturalnych. Impreza będzie organizowana przez „Solne Miasto” sp.z.o.o. w Wieliczce przy współpracy z firma „Multistone” z Krakowa.

Na Giełdę Minerałów i Biżuterii która będzie miała miejsce w Patio Solnego Miasta zapraszamy w dniach 23 stycznia (sobota, godz. 10-18) oraz 24 stycznia (niedziela, godz. od 10 – 17).

Wstęp wolny.

ulotka po zmianach (002)