W minioną niedzielę po raz piąty odbyło się Grand Prix Solnego Miasta. W ten sposób dotarliśmy do półmetka zmagań, które potrwają do końca roku, a zakończy je tradycyjna Gala Sportu z udziałem gwiazd tenisa stołowego. Najlepsi otrzymają nagrody, a wszyscy uczestnicy będą mogli zagrać z gwiazdami. Turnieje skierowane są do wszystkich wielbicieli tenisa, zarówno amatorów jak i czynnych zawodników. Jak potrzebna jest to impreza widać po wielkiej liczbie startujących zawodników. „Bardzo cieszy fakt, że co roku startują Ci sami zawodnicy, co znaczy, że im się u Nas podoba. Na turniej przyjeżdżają całe rodziny, które chcą miło spędzić czas korzystając przy okazji z innych atrakcji Solnego Miasta” – opowiada A. Garycki (pomysłodawca turnieju, w-ce prezes Solnego Miasta).

W tym roku turniej podzielony został na dwie kategorie wiekowe (do lat 13 i powyżej lat 13), co dało możliwość spotkań z zawodnikami o zbliżonych umiejętnościach. W kategorii do lat 13 do tej pory wystartowało łącznie już 48 dziewcząt i chłopców z wielu miejscowości naszego województwa. Na szczególne uznanie zasługuje grupa z Tokarni, która przyjeżdża w bardzo licznym składzie i w kategorii drużynowej prowadzą bezapelacyjnie. Aktualnie po 5 rundach wśród chłopców prowadzi Bartłomiej Wojas, przed Bartłomiejem Galą i Kacprem Tureckim, a wśród dziewcząt Aleksandra Kuzio  przed Klaudią Wicher i Aleksandrą Gębarowską.

„Są to już zawodnicy, którzy trenując na co dzień w klubach, wyraźnie górują nad  innymi uczestnikami turniejów. Cieszy mnie bardzo liczny udział dziewczynek, co pokazuje, że tenis jest grą dla wszystkich. U nas wszyscy grają razem. Wiek i płeć nie ma znaczenia.” – dodaje A. Garycki.

Kategoria wiekowa powyżej lat 13 zgromadziła już rekordową liczbę zawodników (103 osoby) w międzynarodowej obsadzie. Wśród grających znaleźli się zawodnicy z Chin i Ukrainy, którzy pokazali bardzo duże umiejętności. Wielu zawodników na co dzień gra w drużynach ligowych (od III do VI ligi), co pozwala oglądać wiele doskonałych spotkań. Na szczególną uwagę zasługuje Mateusz Celary, który zagrał tylko w trzech turniejach i każdy z nich wygrał!!!.

„Mateusz na co dzień gra w III lidze i trenuje w Szczytnikach i na razie nie znalazł pogromcy. Najwięcej problemu stworzył mu Michaił Rybak z Ukrainy, którego pokonał w finale IV GP. Obaj zawodnicy z zagranicy, którzy zagrali na Solnym Mieście studiują w Polsce i chcieli sobie zagrać. Dla nas jest to duży powód do zadowolenia, bo świadczy to o dobrej opinii o naszym turnieju” – kontynuuje A. Garycki.

Po 5 turniejach wśród mężczyzn prowadzi Dariusz Bochenek przed Mateuszem Celarym i Jackiem Kurkiem, a wśród kobiet Anna Korczak przed Emilią Zawadzką i Patrycją Wójcik. Kolejne Grand Prix odbędą się we wrześniu (18 i 24 IX), a turnieje potrwają aż do grudnia.

Najlepsze ósemki:

Do lat 13

 • Bartłomiej Wojas
 • Bartłomiej Gala
 • Kacper Turecki
 • Grzegorz Kuć
 • Krystian Gadzina
 • Karol Gadzina
 • Aleksandra Kuzio
 • Maciej Kuzio

Powyżej lat 13

 • Dariusz Bochenek
 • Mateusz Celary
 • Jacek Kurek
 • Krzysztof Pietrzak
 • Artur Marchewka
 • Jerzy Miśkowiec
 • Marcin Kubic
 • Andrzej Dźwig

KLASYFIKACJA GRAND PRIX SOLNEGO MIASTA PO V TURNIEJACH

KATEGORIA DO LAT 13

 1. Wojas Bartłomiej – 130 pkt.
 2. Gala Bartłomiej – 128 pkt.
 3. Turecki Kacper – 115 pkt.
 4. Kuć Grzegorz – 106 pkt.
 5. Gadzina Krystian – 100 pkt.
 6. Gadzina Karol – 87 pkt.
 7. Gala Dawid – 80 pkt.
 8. Kuzio Aleksandra – 77 pkt.
 9. Kuzio Maciej – 75 pkt.
 10. Strojek Karol – 75 pkt.
 11. Wicher Klaudia – 50 pkt.
 12. Gębarowska Aleksandra – 47 pkt.
 13. Miękina Hubert – 45 pkt.
 14. Paszek Hubert – 42 pkt.
 15. Wolanin Mikołaj – 42 pkt.
 16. Hanusiak Julia – 40 pkt.
 17. Bogacz Wojciech – 40 pkt.
 18. Hanusiak Kinga – 37 pkt.
 19. Kucała Iga – 37 pkt.
 20. Bartman Ksawery – 32 pkt.
 21. Wojtasik Patrycja – 32 pkt.
 22. Hobot Agnieszka – 32 pkt.
 23. Wójcik Dawid – 30 pkt.
 24. Bajer Grzegorz – 30 pkt.
 25. Jamrozik Natalia – 30 pkt.
 26. Wcisło Konrad – 28 pkt.
 27. Kopa Mateusz – 25 pkt.
 28. Lelek Karol – 25 pkt.
 29. Wiśniowski Michał – 25 pkt.
 30. Miękina Jacek – 25 pkt.
 31. Mirek Kamil – 25 pkt.
 32. Guzik Aleksandra – 25 pkt.