W dniach 25 – 26 lipca (sobota-niedziela) br w „Solnym Mieście” w Wieliczce odbyła się w ramach dni Św. Kingi Giełda Minerałów i Biżuterii .

Zadziwiający świat minerałów, kryształów i skamieniałości przyciągnął do „Solnego Miasta” mieszkańców Wieliczki i okolic. W świecie biżuterii , która była do nabycia na stoiskach zaproszonych wystawców zobaczyć można było wyroby z naturalnych kamieni szlachetnych takich jak szafiry, rubiny, szmaragdy, czy wyjątkowo rzadkie tanzanity oraz całą gamę kolorowych kamieni naturalnych: jaspisów, nefrytów czy też ametystów i granatów. Giełda była doskonałą okazją do nabycia naszyjników, bransoletek, kolczyków, broszek, pierścionków, a także elementów do stworzenia własnej, niepowtarzalnej biżuterii. Trudno jest wymienić wszystkie okazy, ale wśród   minerałów naturalnych i szlifowanych na szczególną uwagę zasługiwału ametysty z Brazylii, kryształy górskie z Arkansas, akwamaryny i topazy
z Pakistanu i Afganistanu, rubiny i cyrkony z Kambodży czy szafiry z Tajlandii.

Nie zabrakło również naszych rodzimych minerałów – bursztynów, krzemieni pasiastych, jaspisów i agatów z Dolnego Śląska. Na najmłodszych klientach giełdy największe wrażenie robiły okazy skamieniałości. Dzieci z przejęciem oglądały zęby dinozaurów, trylobity, amonity, skamieniałe szkielety zwierząt i odciski roślin. Niewątpliwą atrakcją była przygotowana specjalnie dla zwiedzających wystawa ”Tajemnicze kryształy” , gdzie można było zobaczyć piękne i rzadkie eksponaty minerałów ze zbiorów prywatnych organizatora wystawy.

W czasie trwania giełdy zainteresowani mieli możliwość uzyskania bezpłatnej porady
w zakresie rozpoznawania kamieni naturalnych . Każdy z odwiedzających miał szansę wygrać nagrodę atrakcyjny okaz minerału (geodę kryształu kwarc z Maroka), wystarczyło wypełnić ankietę i wrzucić ją do urny w centralnej części patio.
Impreza organizowana była przez firmę „Multistone” z Krakowa przy współpracy z „Solnym Miastem” Sp.z.o.o. w Wieliczce.

Impreza był częścią atrakcji Dni Wieliczki – Dni Św. Kingi i mamy wielką nadzieję, że na stałe wpisze się w harmonogram tego wydarzenia.
Zdjęcia: https://www.facebook.com/redakcja.zyciewieliczki

g2 g3 g4 g5 g6 g7 g8 g