W niedzielę 14 października w „Solnym Mieście” przeprowadzona została akcja „Dzień dla zdrowia”. Organizatorem było Centrum Dietetyczne Natur House – Wieliczka, a patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.
Wydarzenie miało na celu uświadomienie tego jak ważne jest nasze zdrowie i że nie bez powodu mówi się, że jest ono bezcenne i najważniejsze. Aby o nie odpowiednio dbać trzeba profilaktycznie się badać, a dla zwiększenia świadomości w różnych dziedzinach „zdrowia” brać udział w konsultacjach związanych z naszym zdrowiem.

W ramach „Dnia dla zdrowia” w niedzielne popołudnie licznie przybyli mieszkańcy naszego miasta i gminy uczestniczyli w zorganizowanych w tym dniu warsztatach, wykładach oraz zaczerpnęli profesjonalnych rad i wskazówek od wystawców z różnych dziedzin naszego zdrowia.
Podczas wydarzenia odbyły się warsztaty kulinarne dla dzieci, które zostały przeprowadzone przez dietetyczki z Naturehouse Wieliczka i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Ponadto o godzinie 15:00 na PATIO odbył się pokaz trampolin w wykonaniu Ady Frasik z „Solnego Fitu” . Oprócz świetnej zabawy, energetycznej muzyki trampoliny to doskonały trening poprawiający sylwetkę, kondycję, wytrzymałość oraz humor.

Uczestnicy wydarzenia wzięli udział także w wykładach o zróżnicowanej tematyce, m.in. :
„Co zrobić, żeby mniej chorować czyli kilka słów o podziemnym klimacie” wygłosiła dr Anna Pełkowska, lek. med. specjalista pediatrii i alergologii, wykład Renaty Modzelewskiej z trychologiczne.pl na temat włosów, wykład na temat wód mineralnych i Uzdrowiska Kryniczanka, wykład „Psychologia Sportu”, co to jest psychologia sportu i czym się zajmuje, kto może podejmować współpracę z psychologiem sportu, kiedy odejmować taką współpracę, jak pracuje się z psychologiem sportu, wygłosiła Marzanna Herzig z Acti- test, Certyfikowany Psycholog Sportu Klasy Mistrzowskiej.

W czasie „Dnia dla zdrowia” na siłowni „Solnego Miasta” został przeprowadzony trening personalny z instruktorem, od którego uczestnicy uzyskali cenne wskazówki na temat „ jak poprawnie ćwiczyć na siłowni” .

Wystawcami podczas wielickiego „Dnia dla Zdrowia” byli : Wielickie Centrum Rehabilitacji, Uzdrowisko Kopalni Soli Wieliczka, Ochotnicza Grupa Medyczna Wieliczka, Medycyna Serce Sercu, Krakowskie Centrum Medyczne, Zespół terapeutów MGOPS Wieliczka, Zespół logopedów 2języki.pl, Estetic Dent – stomatologia, Gabinet Medycyny Estetycznej – Angelika Czepiec, Optyk Brożek, Mydlarnia u Franciszka, Herbapol Kraków, Trycholog – trychologiczne.pl, Kryniczanka – woda mineralna i Uzdrowisko, Zielona Dolina Miody, Acti -Test Marzanna Herzig Certyfikowany Psycholog Sportu Klasy Mistrzowskiej.