1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, a 4 marca 2018 roku odbędzie się z tej okazji szósta ogólnopolska edycja Biegu „Tropem Wilczym”.

Tym wydarzeniem chcemy oddać hołd i upamiętnić „Żołnierzy Wyklętych” działających w podziemiu antykomunistycznym i antysowieckim w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
Do biegu dołączyła także Wieliczka! Zapraszamy do udziału w rodzinnym biegu na dystansie 1963 m. Startujemy 4 marca o godz. 12:00 z Rynku Górnego w Wieliczce i biegniemy specjalnie wyznaczoną trasą do Solnego Miasta. Uczestnicy biegu mogą rejestrować się w godz. 9:30-11:30 w Biurze Zawodów w dniu biegu. Biuro Zawodów będzie znajdować się w okolicach Startu (specjalne pakiety startowe dla pierwszych stu osób).
Bohaterem wielickiego biegu w tym roku jest rtm. Witold Pilecki (1901-1948). Na Mecie wszystkich biegaczy zapraszamy do stworzenia „Mozaiki Wolności” – z 25 wymalowanych własnoręcznie przez uczestników imprezy plansz ułożymy portret rtm. Witolda Pileckiego.
Organizatorem głównym biegu jest Fundacja Wolność i Demokracja, a w Wieliczce – Urząd Miasta i Gminy Wieliczka. Koordynatorem akcji wielickiej jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce. Partnerami w realizacji biegu są: „Solne Miasto”, Powiat Wielicki, Uczniowski Klub Sportowy Gimnazjon, Niepubliczne Gimnazjum Podstolice, Niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego Wieliczka, Szkoła Podstawowa im. s. E. Podoskiej w Grajowie, Drużyna ZHR „Halit”, Wielicka Drużyna Dziewczęca ZHR „Buczyna”.

Polecamy stronę główną wydarzenia: tropemwilczym.pl

Pytania można kierować na adres: biblioteka@biblioteka.wieliczka.eu.