Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne „Solne Miasto” oraz Małopolski Związek Wędkarski pragną serdecznie zaprosić wszystkich młodych miłośników wędkarstwa do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym AKADEMIA MŁODEGO WĘDKARZA. Projekt skierowany jest do uczniów klas 0-4. Patronat Honorowy nad Akademią Młodego Wędkarza objął Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł.

Koszt udziału w jednym spotkaniu wynosi 12 zł. Zapisy w kasie na siłowni w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto”. Ilość miejsc ograniczona. Zajęcia będą odbywały się w sali nr 4 – I piętro.

Celem projektu jest wzbudzenie ciekawości świata, odkrywanie go i poznawanie wszystkimi zmysłami. Projekt ukierunkowany jest na rozwijanie zainteresowań przyrodniczych uczniów klas 0-4. Uczestnicy akademii zapoznają się z budową anatomiczną ryb i jej przystosowaniami do życia w wodzie, omówione zostaną wybrane gatunki ryb słodkowodnych, ze szczególnym naciskiem na gatunki znajdujące się pod ochroną. Młodzi wędkarze zapoznhttps://www.facebook.com/SolneMiasto/#ają się z działalnością MZW.

Dla uczestników projektu zostanie zorganizowana wycieczka do Pszczyny do Gospodarstwa Rybackiego SZRAMEK – termin do ustalenia.

Terminy spotkań :
13 maja – 10:00-11:00
Anatomia ryb, przystosowanie do życia w środowisku wodnym

20 maja 10:00 – 11:00
Mieszkańcy rzek i stawów, gatunki chronione ryb

27 maja 10:00 – 11:00
ochrona wód, metody połowu, zarybianie

3 czerwca 12:00 – 13:00
Wielki Test Wiedzy o Rybach

https://www.facebook.com/events/289260978180627/

Regulamin Akademii Młodego Wędkarza do pobrania w linku poniżej:

regulamin akademii Młodego Wędkarza