W niedzielę 8 października wielicki basen obchodził swoje 8. urodziny. W tegorocznym świętowaniu wzięły udział tysiące osób, gdyż przez cały weekend „Solne Miasto” tętniło życiem od rana do wieczora. W sobotni wieczór niezapomnianych wrażeń dostarczyły nam zawodniczki 7R Solna Wieliczka, natomiast w sobotę odbyło się zakończenie rodzinnego Marszobiegu organizowanego przez Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce oraz mecz Ekstraklasy Futsalu w wykonaniu MKF Solne Miasto. Punktem kulminacyjnym całego weekendu było krojenie urodzinowego tortu, podczas którego Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł podziękował wszystkim mieszkańcom za tak liczny udział we wszystkich uroczystościach w „Solnym Mieście”.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie osiem lat. To dzięki Wam „Solne Miasto” dynamicznie się rozwija i staje się jednym z najmodniejszych i najnowocześniejszych miejsc w Wieliczce i jej okolicach.  Swoją ofertą  „Solne Miasto” przyciąga coraz więcej młodych i aktywnych ludzi z całej Polski. Łącząc pokolenia, buduje relacje mieszkańców z miastem, aktywizuje społeczeństwo do wspólnych przedsięwzięć, promuje zdrowy i sportowy styl życia.

Pragniemy przypomnieć, że głównym sponsorem 8. urodzin basenu w „Solnym Mieście” była SKODA Wieliczka.
Na wszystkich, którzy zdecydowali się odwiedzić nas w niedzielę na 8 urodzinach basenu w „Solnym Mieście” czekała moc atrakcji. Każdy kto pojawił się na pływalni miał możliwość wzięcia udziału w świetniej zabawie na wodnym torze WATERMANIA, dla rodzin zorganizowaliśmy rodzinne zawody pływackie, a także odbył się pokaz ratownictwa wodnego.
Na miłośników zabawy przy muzyce czekały atrakcje przygotowane przez klub fitness SolnyFit – trampoliny, formacja taneczna oraz ZUMBA KIDS.
Na scenie odbyły się pokazy taneczne – zaprezentowały się dziewczynki ze Stowarzyszenia Sportowego Gracja oraz wychowanki Studia Tańca Debiut. Najbardziej wyczekiwanym momentem był występ Tomasza Soi – uczestnika IV edycji programu MAM TALENT, który dał niezwykły pokaz prawdziwej MAGII.
Na PATIO „Solnego Miasta” do dyspozycji dla dzieci ale i dorosłych były liczne atrakcje, m.in. :  kącik malowania twarzy, skręcania baloników, dmuchany Tort, wata cukrowa, ponadto warsztaty plastyczne ze Szkołą Rysunku Zalubowski, o kolorowe warkoczyki dla dziewczynek i manicure dla Pań zadbały Panie z Salonu Fryzjerskiego KATALUNA, porady fizojoterapeutyczne z BAŁUCKI I GŁOWA, kącik porad dla Pań ze Studio FIGURA Wieliczka , a także dobre rady od SQUASH PARK Wieliczka – cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Niestety inauguracja sezonu 2017/2018 dla zawodniczek „Solnej” nie była udana lecz mimo przegranej 2:3 trzeba przyznać, że było to świetne widowisko. Zespół wykazał się wolą walki i hartem ducha, co na pewno przyniesie efekty w kolejnych spotkaniach. Kibice jak zwykle stworzyli niezwykłą atmosferę na trybunach.
W niedzielę popołudniu na hali sportowej Solnego Miasta odbył się pierwszy w Wieliczce, a drugi w tym sezonie mecz Futsal Ekstraklasy. Drużyna MKF Solne Miasto zmierzyła się z zespołem AZS UG z Gdańska. Niestety naszym zawodnikom nie udało się zdobyć punktów, za to liczmy, że szybko nadrobią zaległości !

Składamy serdeczne podziękowania PARTNEROM I SPONSOROM za wsparcie i zaangażowanie w organizację 8. Urodzin Basenu „Solnego Miasta”. Dziękujemy naszym patronom medialnym RMF MAXXX , WieliczkaCity.pl oraz Telewizja Wieliczka.

fot. WieliczkaCity.pl

WIDEO RELACJA z 8. urodzin Basenu ! 🙂

http://www.wieliczkacity.pl/dzialy/wieliczka-tv-filmy/8-urodziny-solnego-miasta-film/

 

fot. Marszobieg – FOTO Rogalska