W niedzielę 4 czerwca w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” świętowaliśmy Dzień Dziecka. Tegoroczne święto dla najmłodszych pod hasłem JOKOolimpiada, przyciągnęło do nas tłumy dzieciaków wraz z rodzicami. Już po raz kolejny w tym roku, cenne nagrody ufundowała firma Jokomisiada, główny sponsor wydarzenia. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł.

Dmuchane zamki, konkursy z nagrodami, JOKOwata cukrowa, malowanie twarzy czy skręcanie baloników to tylko niektóre z atrakcji w tym dniu, przygotowanych dla naszych pociech.

Przed „Solnym Miastem” zostały zorganizowane tematyczne konkurencje przez Jokomisiadę– układanie puzzli na czas, wyścig farmera, bitwa o rower oraz bitwa o samochód.

Podobnie jak i w roku ubiegłym, odbył się konkurs plastyczny pt. „Moje wymarzone wakacje z Salt Travel” , za najpiękniejszą samodzielną pracę plastyczną zwycięzca otrzymał voucher o wartości 1500 zł , ufundowany przez Biuro Podróży SALT TRAVEL.

Dla miłośników sportu, na patio przeprowadzone zostały konkurencje odbijania piłeczki na czas, w których mogli wziąć dzieci wraz z rodzicami. Dla każdego dziecka , które wzięło udział w konkurencji zostały wręczone zaproszenia na lekcję Squash’a ufundowane przez Squash Park Wieliczka, natomiast dla rodziców czekały nagrody ufundowane przez firmę STALCO.

Ponadto w ramach obchodów Dnia Dziecka na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej odbył się Dziecięcy Turniej Drużyn Piłkarskich, Rodzinne Zawody Wrotkarskie oraz II Puchar Małopolski we Wrotkarstwie szybkim dla dzieci i młodzieży. Dla najmłodszych sympatyków dwóch kółek na Miasteczku Ruchu Drogowego w Wieliczce, zostały przeprowadzone konkurencje przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz odbył się pokaz sprzętu policyjnego.

Na pływalni „Solnego Miasta” zostały zorganizowane konkurencje dla dzieci oraz zawody rodzinne, a dla najmłodszych – tor WATERMANII.

Na każdego, kto czynnie brał udział w Dniu Dziecka w „Solnym Mieście” czekały : wejściówki do EXTREME PARK GRABÓWKI, bony na lody od Bistro Frugi, bilety wstępu na pływalnię, salę zabaw, bony do wykorzystania w sklepie „Zielona Dolina”, Kubki i Smyczki ufundowane przez Auto Spektrum.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia był konkurs główny – ankieta z nagrodami , gdzie o godzinie 16:00 przy stoisku „Jokomisiady” przybyły dzieciaki wraz z rodzicami. Na tak cenne nagrody warto było czekać cały dzień , rozdawanie nagród trwało ponad godzinę i niemal każde dziecko zostało nagrodzone.

JOKOolimpiadę , sportowy Dzień Dziecka w Solnym Mieście patronatem medialnym objęli: RMF MAXX, TVP 3 KRAKÓW, WieliczkaCity.pl, Puls Wieliczki, Solny Świat, WieliczkaTV oraz Panorama Powiatu Wielickiego. Partnerami naszego wydarzenia byli: Powiat Wielicki, Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce, ARR, Compensa, Drager, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Podczas Dnia Dziecka została także przeprowadzone zbiórka na leczenie małego wieliczanina Nikosia, podczas której udało się zebrać 2234,60 zł. (https://www.siepomaga.pl/nikodem-najder)

Dziękujemy firmie JOKOMISIADA, która wraz z Centrum „Solne Miasto” była organizatorem tego wyjątkowego dnia. Warto jeszcze raz podkreślić, że firma JOKOMISIADA była sponsorem głównym wydarzenia i ufundowała wszystkie nagrody dla uczestników w każdej konkurencji, na każdym naszym obiekcie.

Było bajecznie i kolorowo, dziękujemy za obecność i zapraszamy już za rok 🙂

fot. FOTO Rogalska